leden, únor 2018

Lovci a jejich kořist

V pondělí 29. 1. 2018 si děti ze základní a mateřské školy vyslechly v tělocvičně přednášku „ Lovci a jejich kořist“. Přednášející poutavě vyprávěl o zajímavých taktikách lovu, ale také o únikových strategiích kořisti. Postupně probral jednotlivé skupiny živočichů od bezobratlých, ryb, obojživelníků, plazů až po ptáky a savce. Výklad byl proložen videoukázkami a ukázkami živých zvířat. Děti si mohly prohlédnout strašilku, písečnou ještěrku s dračíma očima, sklípkana, hroznýše či vránu šedivku. Ti odvážnější si pohladili hada a jeden chlapec si dokonce vzal do ruky sklípkana. Čas zbyl i na dětské dotazy. Všechny děti si odnášely pěkný zážitek a spoustu nových informací.

Dne 31.1. 2018 se konal v naší škole den naruby . To znamená, že starší děti dávaly úkoly a testy mladším žákům. Moc jsme si to užili.

příspěvek od Denisy Trojanové 5.ročník

Etiketa, aneb jak se správně chovat

Ve středu 24.1. se ve škole konal mini projektový den Etiketa 1,2, ve kterém jsme se pomocí komunikačních her , úkolů a scének seznamovali se správným chováním ( jak se chovat k učitelům, jak se chovat k druhým, jak se chovat ve škole, jak se chovat: v šatně, na chodbě, ve třídě, v kabinetě a jídelně, etiketa celkově jako pravidla chování kdekoliv). Žáci si vyzkoušeli různé role a správné chování v nich. Projekt byl velmi zajímavý a přínosný.