Akce

 

Vánoční besídky

21. 12. jsme se naladili na vánoční atmosféru. Začali jsme zvyky (pouštění lodiček, rozkrajování jablk…), následně jsme ochutnávali cukroví žáků, pili čaj a povídali si. Nakonec přišel i Ježíšek s bohatou naídlkou.

Číst více

Předvánoční Praha

20. 12. žáci jeli do Prahy. Jelo se autobusem a vlakem. V Praze viděli Václavské náměstí, Staroměsrské náměstí a Orloj. Nejvíce se jim líbila návštěva Lego výstavy, kde z lega byly postaveny památky (Karlštejn, Rožmberk, Chrám sv. Barbory…). Po příjezdu do Prahy sněžilo.

Číst více

Turnaj ve Vánočním šplhu

30. 11, jeli vybraní žáci na Turnaj ve Vánočním šplhu v Řečanech nad Labem. Obsadili jsme druhé místo. Program obohatil Mikuláš, čert a anděl. Také jsme mohli vidět taneční vystoupení.

Číst více

Divadlo

Dne 26. 11. jeli žáci do Východočeského divadla Pardubic na představení Od pohádky do pohádky. Žáky to velice bavilo a líbilo.

Číst více

Drsná a záhadná Namibie

Dne 7. 11. byli žáci na vzdělávacím programu Drsná a záhadná Namibie. O Namibii se říká, že je to země kde nic není. Po přednášce jsme zjistili, že to není úplná pravda. Jedna z velkých zajímavostí byla, že v této zemi je diamantové město, ale už neobydlené kvůli písečným bouřím.

Číst více

Slavnost padajícího listí

Dne 26. 10. se na naší škole konala Slavnost padajícího listí. Děti dlabaly dýně, vytvářely závěs z kaštanů, výkres z listí, podzimní věnce a barvily šišky. Výrobky a výtvory jsme si následně vyzdobili školu.

Číst více

Začátek šk. roku 2017 / 2018

Canisterapie – Poslední den před podzimními prázdninami nám zpříjemnila Canisterapie ( léčení pohybového aparátu, ale hlavně psychiky pomocí psa ). Psí slečna Stárinka okouzlila všechny děti. Její majitelka si s námi povídala o péči o psa ( krmení, výbavička,přístup). Naučila nás, jak se zachovat při setkání či napadení agresivním psem. Doufejme, že tuto dovednost nebudeme ...

Číst více

Podzim 2017

Slavnost padajícího listí V pondělí 17.10.2017 proběhla ve škole tradiční Slavnost padajícího listí. Děti v podzimních dílnách zdobily dýně, vyráběly věnce z listí a plnily zajímavé úkoly v pracovních listech. Hotové výrobky jsme společně vystavili na chodbách školy. Protože nám počasí přálo, na závěr jsme se přesunuli do lesíka, kde děti s velkou chutí stavěly ...

Číst více

Advent 2017

ADVENTNÍ DÍLNY Dne 29.12.2017 proběhly na naší škole adventní dílny se žáky 1-5 stupně ZŠ.Vyráběly jsme s dětmi adventní věnce,svícny,andělíčky různé zápichy a ozdoby.Všechny výrobky byly určeny na prodej – vánoční jarmark při rozsvěcení stromečku „U Dostálů“.Výtěžek z prodeje bude využit pro potřeby dětí ZŠ a MŠ Hlavečník. ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU V neděli 3. prosince ...

Číst více

leden, únor 2018

Lovci a jejich kořist  V pondělí 29. 1. 2018 si děti ze základní a mateřské školy vyslechly v tělocvičně přednášku „ Lovci a jejich kořist“. Přednášející poutavě vyprávěl o zajímavých taktikách lovu, ale také o únikových strategiích kořisti. Postupně probral jednotlivé skupiny živočichů od bezobratlých, ryb, obojživelníků, plazů až po ptáky a savce. Výklad byl ...

Číst více