březen, duben 2018

Přelouč – městská knihovna

Březen je měsícem knihy, proto jsme se žáky vyrazili do městské knihovny v Přelouči.Zde se konala přednáška o pověstech zdejšího kraje. Povídání bylo velice zajímavé a žáky bavilo, téměř všichni se zapojili do vyhledávání míst na mapě, kreslení zajímavostí z okolí. Poučeni jsme se vrátili v pořádku domů.

Vítání jara

Jaro je považováno obecně za období, kdy by měly odeznít zimní deprese a s prodlužujícím se dnem a tím i s větší porcí prodlužujících se paprsků, by se měla naše nálad zlepšovat. Letošní zima k nám byla shovívavá, ale přesto se na jaro všichni těšíme, vítáme sluníčko, které tak dlouho očekáváme. Jak bývá zvykem, na naší škole, ve spolupráci s mateřskou školou, každým rokem vítáme jaro. Děti vítaly jaro svými básněmi, písněmi, hrou na flétnu. Těšíme se na příval energie, která je nám potřebná.

Hrádek u Nechanic

Ve středu 28.3. jsme vyrazili za velikonočními tradicemi na Hrádek u Nechanic. Přestože nám počasí příliš nepřálo, prohlídka a interiér zámku byli nádherné. Poučeni o historii Velikonoc a o tradicích, jsme se v místní zámecké kavárně zahřáli výbornou čokoládou.