Akce

Divadelní představení Pardubice

21. 1. 2019 Divadelní představení Pardubice – Strašidla a loupežníci Ani zima a mráz nás nezastavil. Cestou do divadla jsme se stavili na jídle. Divadelní představení se všem moc líbilo. Hezké bylo, že navazovali kontakt s publikem. Počasí bylo sice mrazivé, ale všichni jsme se vrátili zpět nadšení z divadla.

Číst více

Vánoční besídky

21. 12. jsme se naladili na vánoční atmosféru. Začali jsme zvyky (pouštění lodiček, rozkrajování jablk…), následně jsme ochutnávali cukroví žáků, pili čaj a povídali si. Nakonec přišel i Ježíšek s bohatou naídlkou.

Číst více

Mikulášská nadílka

Netradičně naši školu navštívil Mikuláš, čert a anděl 4. 12. Nikoho z dětí si neodnesli a nadělili nám i nadílku.

Číst více

Předvánoční Praha

20. 12. žáci jeli do Prahy. Jelo se autobusem a vlakem. V Praze viděli Václavské náměstí, Staroměsrské náměstí a Orloj. Nejvíce se jim líbila návštěva Lego výstavy, kde z lega byly postaveny památky (Karlštejn, Rožmberk, Chrám sv. Barbory…). Po příjezdu do Prahy sněžilo.

Číst více

Betlémování Kutná Hora

5. 12. se žáci i s mateřskou školkou zúčastnili Betlémování. Měli možnost si zkusit zvyky, které se drželi v dřívější době. Dále mohli vidět divadlo v kostele, kde i něktěří naši žáci účinkovali. Po divadle probíhali malé dílničky a trhy. Nakonec se podívali do pekla, kde zpívali a tancovali.

Číst více

Turnaj ve Vánočním šplhu

30. 11, jeli vybraní žáci na Turnaj ve Vánočním šplhu v Řečanech nad Labem. Obsadili jsme druhé místo. Program obohatil Mikuláš, čert a anděl. Také jsme mohli vidět taneční vystoupení.

Číst více

Adventní dílny

27. 11. se v naší škole konaly Adventní dílny s rodiči. Vyráběly se adventní věnce, šišky v květináčích, kužely z ozdobného papíru, čepice z vlny a svícny. Následně se mohly výrobky odkoupit. Všichni jsme se společně naladili na vánoční atmosféru.

Číst více

Divadlo

Dne 26. 11. jeli žáci do Východočeského divadla Pardubic na představení Od pohádky do pohádky. Žáky to velice bavilo a líbilo.

Číst více

Drsná a záhadná Namibie

Dne 7. 11. byli žáci na vzdělávacím programu Drsná a záhadná Namibie. O Namibii se říká, že je to země kde nic není. Po přednášce jsme zjistili, že to není úplná pravda. Jedna z velkých zajímavostí byla, že v této zemi je diamantové město, ale už neobydlené kvůli písečným bouřím.

Číst více

Slavnost padajícího listí

Dne 26. 10. se na naší škole konala Slavnost padajícího listí. Děti dlabaly dýně, vytvářely závěs z kaštanů, výkres z listí, podzimní věnce a barvily šišky. Výrobky a výtvory jsme si následně vyzdobili školu.

Číst více